امام صادق علیه السلام : اگر من زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کنم ، در تمام زندگی و حیاتم به او خدمت می کنم.
حكومت عدل جهانى مهمترين جريان در آينده جهان

حكومت عدل جهانى

مهمترين جريان در آينده جهان

مهمترين جريانى كه در ميان جامعه بشريت تحوّل ايجاد مى‌كند و زنده كننده عالم مرئى و نامرئى جهان است، ظهور حضرت بقيّة الله الأعظم ارواحنا فداه است پايان دادن به حكومت شيطان و تمام شدن دوران حكومت‌هاى شيطانى كه با ظهور امام زمان عجّل الله تعالى فرجه واقع مى‌شود، جهان را از دست ابليس و ساير شياطين و همچنين مأموران آن‌ها، نجات مى‌بخشد و سبب رهايى جنّ و انس از حيله گرى‌ها و مكرهاى شيطانى مى‌شود.

اين رهايى، در صورتى است كه يك حكومت عدل جهانى بر سراسر جهان حكومت كند و با اقتدار كامل حاكميّت «الله» را بر جهان و جهانيان استقرار بخشد.

در آن زمان عدالت كه علّت رسالت همه پيامبران مرسلِ الهى است(1) اجراء مى‌شود. اين حقيقتى است كه خداوند در قرآن كريم به آن تصريح نموده است. و قبل از قرآن كريم در كتاب‌هاى آسمانى ديگر بشارت فرا رسيدن چنين روز پرشكوهى را ـ هزاران سال قبل از تولّد حضرت بقيّة الله الأعظم عجّل الله تعالى فرجه ـ به مردم داده است.

بنابراين از ده‌ها قرن پيش انسان‌ها از فرا رسيدن چنين روزگارى آگاه بوده‌اند و مى‌دانسته‌اند سرانجام در سراسر جهان فقط دستورات خداوند اجراء مى‌شود و عدل و عدالت، راستى و صداقت، مهر و دوستى، علم و آگاهى و همه صفات نيك و ارزنده بر سراسر جهان حكومت مى‌كند و هيچگونه نشانى از ظلم و ستمگرى، جنايت و خونريزى، فساد و تفرقه باقى نخواهد ماند.

اين‌ها حقيقت‌هايى است كه نه تنها شيعيان، بلكه بسيارى از مردمان جهان به آن اعتقاد دارند.

اكنون اين سئوال به ذهن مى‌رسد كه جريانى با اين همه اهميّت، چرا مردم از آن غافل شده و در فكر فرا رسيدن آن به جز اندكى نبوده و نيستند؟!

جريانى كه بسيارى از انسان‌ها قبل از ظهور اسلام و پس از بعثت رسول خدا صلّى الله عليه وآله به آن اعتقاد داشته و دارند.

اهميّت ديگر آن اين است كه در عالم هستى و سراسر گيتى تحوّلى عظيم به وجود مى‌آورد و جهان به گونه‌اى مى‌شود كه بنا به تصريح روايات فوق تصوّر ماست. جريانى با اين همه سابقه بشارت درباره واقع شدن آن و با اين همه اهميّت در تحوّلى عظيم كه در عالم مرئى و نامرئى ايجاد مى‌كند! آيا غفلت از توجّه به اين جريان عظيم جهانى ممكن است اتّفاقى باشد؟ آيا ممكن است حيله گرى مكّاران جهان و دشمنى ابليس و شياطين و مأموران آن‌ها نقشى در غاغل شدن انسان‌هايى كه به آن معتقدند نداشته باشد؟


1. اشاره است به اين آيه شريفه (لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ) سوره حديد، آيه 25  «ما رسولان خود را فرستاديم تا مردم خود به قسط عمل نمايند».

 

 

 

بازدید : 1441
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 3595
بازديد کل : 102382984
بازديد کل : 75873107