امام صادق علیه السلام : اگر من زمان او (حضرت مهدی علیه السلام ) را درک کنم ، در تمام زندگی و حیاتم به او خدمت می کنم.
انواع استخاره با تسبيح كه از حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه روايت شده است : 4 ـ استخارۀ اوّل :‌

  انواع استخاره با تسبيح

كه از حضرت بقيّة اللَّه ارواحنا فداه روايت شده است :

(4)

   استخارۀ اوّل

    علاّمۀ حلّى‏ قدّس سرّه در كتاب «مصباح» مى‏ فرمايد : اين استخاره از صاحب الأمر ارواحنا فداه روايت شده است؛ بدين شكل: ده مرتبه يا سه مرتبه يا يك مرتبه سورۀ «حمد» بخواند، و پس از آن ده مرتبه سوره «قدر» بخواند، و پس از آن سه مرتبه اين دعا را بخواند:

    أَللَّهُمَّ إِنّي أَسْتَخيرُكَ لِعِلْمِكَ بِعاقِبَةِ الْاُمُورِ ، وَأَسْتَشيرُكَ لِحُسْنِ ظَنّي بِكَ فِي الْمَأْمُولِ وَالْمَحْذُورِ . أَللَّهُمَّ إِنْ كانَ الْأَمْرُ الْفُلاني و كار خود را نام مى‏ برد بِما قَدْ نيطَتْ بِالْبَرَكَةِ أَعْجازُهُ وَبَواديهِ ، وَحُفَّتْ بِالْكَرامَةِ أَيَّامُهُ وَلَياليهِ ، فَخِرْ لِيَ اللَّهُمَّ فيهِ خِيَرَةً تَرُدُّ شُمُوسَهُ ذَلُولاً ، وَتَقْعَضُ أَيَّامَهُ سُرُوراً . أَللَّهُمَّ إِمَّا أَمْرٌ فَأَئْتَمِرُ ، وَ إِمَّا نَهْيٌ فَأَنْتَهي . أَللَّهُمَّ إِنّي أَسْتَخيرُكَ بِرَحْمَتِكَ خِيَرَةً في عافِيَةٍ .

    بارالها؛ به راستى من از تو طلب خير مى‏ كنم؛ چرا كه تو پايان تمام كارها را مى‏ دانى. نيز با تو مشورت مى‏ كنم؛ زيرا، به تو خوش گمان هستم و خوش گمانى‏ ام در مورد همۀ چيزهايى است كه آرزويش را دارم كه انجام شود يا از وقوع آن ترسانم.

بارالها؛ اگر كارى كه در نظر دارم  ... انتها و ابتداى آن به بركت پيوند خورده و در تمامى روزها و شبهايش  كرامت او را دربرگرفته است ؛ پس، به گونه ‏اى برايم انتخاب كن كه چموشى آن از بين رفته و رام گردد و داراى ايّامى خوش و روشن باشد .

خدايا؛ اگر دستور مى‏ دهى تا انجام دهم؛ و اگر مى‏ گويى: نه، تا اجتناب كنم . خداى من؛ به راستى كه من به واسطۀ رحمت و مهربانى‏ ات از تو طلب خير مى‏ كنم ، خيرى كه با عافيت همراه باشد .

    پس از خواندن دعا ، مقدارى از تسبيح را - در حالى كه خواسته ‏اش را نيز در نظر آورده است - مى‏ گيرد و مى‏ شمرد . پس از شمردن دانه‏ هايى كه در آن مقدار از تسبيح قرار دارند؛ اگر تعدادشان عدد فرد بود ، كار را انجام بدهد ، و اگر عدد زوج بود ، انجام ندهد .(23)


23) البلد الأمين : 231 ، المصباح : 515 ، الجنّة الواقية والجَنّة الباقية )مخطوط) : 75 ، و مانند آن در الصحيفة الصادقيّة : 420 وارد شده است .

 

 

 

 

 

    بازدید : 16859
    بازديد امروز : 56532
    بازديد ديروز : 122476
    بازديد کل : 115154372
    بازديد کل : 82389721